T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Kutsal toprakların kokusunu taşıyan, 2015 yılında temeli atılan ve yapımı tamamlanan İslami Değerler Külliyesi’nin açılışı, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr.Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Ayasofya İmamı Mehmet Emin Ay’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle açılışı yapılan törende konuşma yapan Diyanet İşleri Prof.Dr. Ali Erbaş, İslami Değerler Külliyesi’nin, tarihi ve kültürel değerleriyle Kırıkkale’ye ayrı bir anlam ve değer katacağını söyledi.
İslami Değerler Külliyesinin boş bırakılmamasını isteyen Sayın Erbaş, “Gençlerimizin, çocuklarımızın, Peygamber Efendimizi ve İslam tarihini daha iyi tanımaları için bunu vesile kılmak lazım. Nasıl ki taşlarıyla, süslemeleriyle, minareleriyle bu külliyemizi emek vererek yaptıysak inşallah içini de mamur edelim, garip bırakmayalım. Namazlarda garip bırakmayalım, ezanlar okunduğunda garip bırakmayalım.” ifadelerini kullandı.
Açılış töreninde konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Makas, dindar, milli ve manevi değerlerine bağlı nesil yetiştirmenin öneminden bahsederek sözlerine başladı. Konuşmasının devamında “ Allah ve Resulüne sevdalı nesiller yetişmesine bu camiyle de katkı koyacağız. 7’den 77’ye imanlı nesiller yetiştirilmesini diliyorum.” diyerek, eserin vücut bulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Eski Cidde Basın Ateşesi Bahattin Akyön, konuşmasında külliye hakkında bilgiler vererek, külliyenin yapımında katkısı olan herkese teşekkür etti.
Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, konuşmalarında eserin hayat bulmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Doç.Dr. Fatih Koca’nın ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerin ardından, içerisinde Mescidi Rağbet Cami, Siyeri Nebi, Mushafı Şerif Müzesi, Gazze Şehitleri İslami Yayınlar Kütüphanesi, eğitim, sergi ve konferans salonları, fuaye, üç adet hafızlık kursu ve taziye evi bulunan külliyenin açılış kurdelesi kesildi.
Ayrıca külliye içerisinde inşa edilen ve Sakal-ı Şerif, kutsal emanetler, kabe örtüleri ve tarihi Kur’an-ı Kerim’leri barındıran Siyer-i Nebi ve Mushaf-ı Şerif Müzesi gezilerek yetkililerden bilgi alındı.
Açılış törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yanı sıra, Valimiz Sayın Mehmet Makas, Çorum Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Emniyet Genel Müdürü Sayın Erol Ayyıldız, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yaşar Yıldırım, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı, MHP Kırıkkale İl Başkanı Murat Abalı, MHP Genel Başkan TBMM Özel Kalem Müdürü Fikret Hayali, il protokolü, çok sayıda vatandaş katıldı.